Natorscy polecają, Natorscy przeżywają

Tylko u nas! Podsumowujemy rok… 2018

Połączyliśmy moc Nostradamusa, Baby Vangi i Ojca Klimuszko, by sięgnąć wzrokiem w przyszłość, w oka mgnieniu prześledzić 2018 rok i podzielić się tym, co dostrzegliśmy…

Robert Lewandowski inwestuje…

Pałac Kultury i Nauki w Warszawie ostatecznie nie został wyburzony, ale władze stolicy zdecydowały się sprzedać monumentalny budynek. Jego nowym właścicielem został najlepszy polski piłkarz Robert Lewandowski. Słynny obiekt jest na razie zamknięty, ale – jak donoszą media – chętnie wykorzystuje go żona sportowca, Anna, która urządza tam swoje słynne obozy sportowo-motywacyjne – za jedyne 1,5 tysiąca złotych można wbiec na samą górę, zaczerpnąć trochę warszawskiego smogu i wrócić windą, wykonując w niej skłony czy pajacyki. W przyszłości Lewandowska planuje ponoć sprzedaż batonów przypominających kształtem PKiN. Jej konkurentka, Ewa Chodakowska przymierza się zaś do przejęcia Wawelu.

…Kim Dzong Un odchodzi

Północnokoreański przywódca Kim Dzong Un doznał rozległego ataku serca, opracowując kolejny ambitny plan zniszczenia USA i równocześnie oglądając najnowszą produkcję z udziałem ulubionej aktorki – pochodzącej z Polski gwiazdy porno Natalii Starr (czyli Katarzyny Tyszki). Dyktatora przewieziono do szpitala w Phenianie, ale okazało się, że nie ma tam żadnego lekarza, ponieważ wszystkich medyków rozstrzelano kilka dni wcześniej za stosowanie stetoskopów wyprodukowanych w Korei Południowej. Kim Dzong Un zakończył żywot żegnany przez kwiaty kwitnące wśród śnieżnych zasp, wygasłe wulkany, które nieoczekiwanie wybuchły, i podwójne tęcze na niebie.

Polski Ken

Michał Szpak, który od dawna wiercił się w lokalnym show-biznesie, nie mogąc znaleźć miejsca, wreszcie odkrył pomysł na siebie. Na fali popularności polskich Barbie postanowił zostać pierwszym polskim Kenem. Dzięki pomocy Krzysztofa Gojdzia, ukochanego chirurga plastycznego celebrytów (mawiającego, że nie wstaje z łóżka za mniej niż 50 tys. zł dziennie), piosenkarz przeszedł spektakularną metamorfozę, która jednak ostatecznie upodobniła go bardziej do Włóczykija z „Muminków”. Najważniejsze jednak, że Pudelek miał o czym pisać.

Program „Patriota plus”

Wybory samorządowe, zgodnie z przewidywaniami, wygrało Prawo i Sprawiedliwość, jednak przewaga partii rządzącej nad rywalami okazała się zaskakująco mała. Podczas pierwszego posiedzenia sejmu po ogłoszeniu wyników na mównicę wkroczył Jarosław Kaczyński, który (oczywiście bez żadnego trybu) ogłosił zakończenie ery takich anachronicznych rozwiązań, jak powszechne głosowanie, bo przecież i tak PiS wie najlepiej, czego potrzebują Polacy. Zaoszczędzone w ten sposób pieniądze zostaną przeznaczone na program „Patriota plus” – osoby, które przed specjalną komisją udowodnią swoją miłość do ojczyzny, otrzymają dofinansowanie studiów w Wyższej Szkole Kultury Społecznej i Medialnej w Toruniu, ale również drobniejszych przyjemności, np. wycieczki po Puszczy Białowieskiej z ministrem Szyszko w kabinie harvestera czy zakup boxu z kolekcją wszystkich sezonów serialu „Korona królów”.

Sarsa – literatka

W Opolu odbył się finał pierwszej edycji konkursu najlepszych tekstów piosenek, któremu patronują Agnieszka Osiecka i Wojciech Młynarski. Zgodnie z oczekiwaniem bezdyskusyjną triumfatorką została Sarsa, doceniona za ogromny wkład w propagowanie piękna i finezji polszczyzny, czego najlepszym przykładem są słowa piosenki „Naucz mnie”, z pamiętnym refrenem: „Na ciele rozmażę z mych łez tatuaże”. W pokonanym polu artystka zostawiła innych wybitnych współczesnych tekściarzy, w tym Natalię Nykiel czy Andrzeja Piasecznego.

Zęby Schetyny oślepiają

Sromotną klęskę w wyborach na prezydenta Warszawy poniósł Rafał Trzaskowski. Polityk obwinił za porażkę przewodniczącego Platformy Obywatelskiej Grzegorza Schetynę, którego powtórnie wybielone zęby oślepiły kandydata PO, w wyniku czego Trzaskowski przez całą kampanię musiał nosić ciemne okulary. „Ludzie uznali, że nie chcę im patrzeć w oczy, bo mam coś do ukrycia w związku z aferą reprywatyzacyjną. Stąd ten kiepski wynik” – tłumaczył załamany wynikami. Schetyna, który jak wiadomo „zęby zjadł na polityce”, nie skomentował tych oskarżeń.

Molestowanie Oscara

Pierwszy raz w historii oscarowa ceremonia odbyła się niemal przy pustej widowni. Gwiazdy filmu oskarżone o molestowanie nie otrzymały bowiem zaproszenia, a molestowane aktorki i aktorzy zbojkotowali galę na znak protestu. Jedną z nielicznych uczestniczek uroczystości była Meryl Streep, która odebrała kolejną statuetkę, tym razem za rolę w „The Post’”.

Petru wróć!

Do gorszących zdarzeń doszło w Nowoczesnej. Jak doniosły tabloidy, przewodnicząca partii Katarzyna Lubnauer podczas jednego ze spotkań zarządu pobiła się z wielką rywalką, Kamilą Gasiuk-Pihowicz, która udowodniła, że zasługuje na nadane przez Krystynę Pawłowicz miano „myszki-agresorki”. Konsekwencją tej awantury były nie tylko rozbite okulary Lubnauer i podrapane policzki Gasiuk-Pihowicz, ale również apel wielu prominentnych polityków Nowoczesnej do Ryszarda Petru o powrót z Madery. Odpowiedź byłego lidera ugrupowania nie pozostawiła jednak złudzeń. „Wolę tutaj uprawiać pomarańcze, niż znowu taplać się polskim błocie” – napisał na Twitterze Petru.

Trump przenosi nam stolicę

Donaldowi Trampowi bardzo spodobało się decydowanie, jakie miasta mają być stolicami innych państw. W marcu departament stanu USA poinformował o przeniesieniu kilkudziesięciu placówek dyplomatycznych. Pracownicy amerykańskiej ambasady w Warszawie musieli przeprowadzić się do Gniezna, które z tej okazji nadało prezydentowi Stanów Zjednoczonych tytuł honorowego obywatela. Historycy z miejscowego IPN dogrzebali się nawet do źródeł, z których wynika, że legendę o Lechu, Czechu i Rusie należy wzbogacić o jeszcze jednego, pomijanego przez wieki brata, Jankesa.

Wigilia z Mateuszem

Świąteczna magia udzieliła się zwaśnionym wcześniej siostrom Pawłowicz, czyli PiS-owskiej strzelbie Krystynie i wielkiej fance KOD-u, Elżbiecie. Obie zgodnie ulepiły uszka do barszczu, a następnie w przyjaźni zasiadły za wigilijnym stołem. Atmosfera zgęstniała tylko na chwilę, gdy do drzwi zapukał zbłąkany wędrowiec. Okazał się nim Mateusz Kijowski, który poskarżył się, że skończyły mu się pieniądze z kolejnej, osiemnastej już społecznej zbiórki zorganizowanej przez Elżbietę, w związku z czym znów jest nękany przez „stres bytowy”.

Rafał

fot. Pixabay