Ewa przepytuje, Natorscy polecają

Ewa przepytuje… Ewę Sękowską-Molgę

„Trzeba być świadomą swoich mocnych stron” – mówi Ewa Sękowska-Molga, radomianka, psycholog dzieci i młodzieży, projektantka biżuterii Oh!Eve. Zadałam Ewie 10 pytań, na które odpowiedziała… Nie napiszę jak. Sprawdźcie sami.

Poznała Ewę parę lat temu. Nie mogłam nie zauważyć jej pozytywnej energii i apetytu na życie. W pamięci mam zwłaszcza jedno zdanie, które powiedziała mi podczas naszego pierwszego spotkania: że mieszkała w Warszawie, ale wróciła do Radomia i tutaj czuje się najlepiej. Opowiadałam o tym potem czytelniczkom moich książek :-). Ewa jest psychologiem, a w wolnych chwilach (których jako mama nie ma zbyt dużo!) projektuje piękną biżuterię. Kocha modę, ludzi, podróże, mówi wprost, że super być kobietą. To prawda – super!

Ewa przepytuje… Ewę Sękowską-Molgę

1. To, co robię, jest dla mnie ważne, bo…

lubię czuć się spełniona, a spełniam się zarówno w pracy jako psycholog dzieci i młodzieży, jako trener, prowadząc warsztaty wizerunkowe dla kobiet oraz z zakresu psychodietetyki, jak również jako projektant biżuterii Oh!Eve, tworząc ręcznie kolejne kolorowe modele. Uwielbiam podejmować różnorodne wyzwania, jestem typem zadaniowca, wyznaczam sobie kolejne cele i po prostu je realizuję jeden po drugim.

2. To, co robię, jest ważne dla innych, bo…

jako psycholog pomagam na co dzień wielu ludziom, lubię to, mam w sobie mnóstwo empatii i chęci niesienia pomocy , myślę, że to bardzo ważne w moim zawodzie. Jako trener wzmacniam kobiety, daję im odwagę, „powera” do działania, pomagam uporządkować to, co jest nieuporządkowane. Jako projektant biżuterii daję kobietom dodatek, który założony do zwykłego, klasycznego stroju nada charakter całej stylizacji i jednocześnie ułatwi im życie. 😉

3. Najbardziej czuję się kobietą, gdy…

właściwie codziennie czuję się bardzo kobieco, nigdy nie czułam, że mi tego w jakikolwiek sposób brakuje, myślę, że umiem to zaakcentować i w pełni z tego korzystać. Super jest być kobietą, trzeba być świadomą swoich mocnych stron, tego, co w nas najlepsze.

4. Nie jestem gorsza od żadnego mężczyzny, bo…

mam kobiecą intuicję.

5. Nie umiem żyć bez…

podróży, to one mnie inspirują, wyciszają, dają dużo pozytywnej energii i „otwierają umysł”, pokazują, jak zróżnicowany bywa świat i ludzie.

6. Za 10 lat…

chciałabym robić to, co robię teraz, czuć się tak, jak czuję się teraz i nadal mieć wiele ciekawych pomysłów, marzeń i celów do realizacji.

7. Miłość…

jest bardzo ważna, daje mi mnóstwo siły i energii do działania. Czuję się kochana i spełniona w miłości maksymalnie. 🙂

8. Polska to…

mój kraj, tutaj czuję się dobrze, mimo iż uwielbiam podróżować, to nie chciałabym mieszkać nigdzie indziej. Doceniam nasz kraj i jestem świadoma jego historii, ale daleko jest mi do zapędów nacjonalistycznych, których w ostatnim czasie nie da się nie zauważyć. Martwi mnie to, nie chcę żyć w kraju odizolowanym od reszty świata, skupionym wyłącznie na sobie i pseudo samowystarczalnym. Świat, w którym żyjemy obecnie, wyklucza taką sytuację, a próby przeforsowania takiej postawy odbijają się zazwyczaj negatywnie na jego obywatelach.

9. Nie ma dla mnie znaczenia…

czy jesteś kobietą czy mężczyzną, heteroseksualny czy homoseksualny, czy jesteś w pełni zdrowy czy niepełnosprawny, czy masz jasną czy ciemną karnację, czy jesz mięso czy nie itp. Jestem bardzo tolerancyjna i w każdym człowieku znajduję mnóstwo pozytywnych cech.

10. Jestem szczęśliwa, gdy…

jestem z najbliższymi mi osobami, gdy spędzam z nimi czas, gdy podróżujemy, gdy razem robimy mnóstwo spontanicznych rzeczy, odkrywamy nowe miejsca, nowe smaki, kultury, wygłupiamy się, pijemy kawę i jemy lody, gdy cieszymy się chwilą i czerpiemy z niej ile tylko się da. 😉

Warto odwiedzić: blog Ewy oraz stronę Ewy: Psycholog Dzieci i Młodzieży.

Poprzednio na 10 pytań odpowiedziały pisarka Sylwia Chutnik i graficzka Ewa Brzozowska.

fot. archiwum prywatne