Ewa przepytuje

Ewa przepytuje… Ewę Brzozowską

„Zauważyłam już, że życie zaskakuje”. Prezentujemy kolejną odsłonę kobiecego cyklu Ewa przepytuje. Tym razem na 10 pytań odpowiada Ewa Brzozowska, Surface Pattern Designer, blogerka, graficzka, ilustratorka, mama.

Podzielę się z wami sekretem: uwielbiam ją. Uwielbiam Ewę Brzozowską, choć on sama nie ma o tym pojęcia. Ba! Mimo że postawiła od zera tego bloga, nigdy nie widziałyśmy się na oczy ;-). Ale podziwiam to, co robi, bo należy do wymierającego gatunku ludzi STARANNYCH. Tak, Ewa jest staranna, a ja potrafię to docenić. W swojej pracy, prowadzeniu bloga, z realizowaniu zleceń. Poza tym, jak ja, jest freelancerką. Znalazła na siebie pomysł – i to jest wspaniałe.

Macie niepowtarzalną okazję dowiedzieć się, kim jest wspomniany na początku Surface Pattern Designer. Gdyby nie Ewa, nie znałabym tego fachu. Uściślając i uogólniając: Ewa projektuje powierzchnie ;-). Nie brzmi to najlepiej, przyznajcie. Lepiej po prostu zobaczcie jej prace. Mnie urzekają. Poza tym Ewa prowadzi naprawdę interesującego, porządnego (to też cecha deficytowa) i nagradzanego (Ewa jest Ikoną Radomskiej Blogosfery) bloga. Z przyjemnością czytam jej teksty, bo odnajduję w nich… siebie. Ewa nie siedzi na czterech literach z założonymi rękami. Ma pomysł na siebie, działa, jest kreatywna, pracowita – a ja ubóstwiam takich ludzi. Nie mogło więc zabraknąć jej w moim cyklu.

Ewa przepytuje… Ewę Brzozowską

1. To, co robię, jest dla mnie ważne, bo…

…pozwala mi wyrażać siebie. Mam silną potrzebę tworzenia i dzielenia się tym z ludźmi. Moja praca pozwala mi wyzwalać moją kreatywność, a blog pokazywać ją i siebie światu.

2. To, co robię, jest ważne dla innych, bo…

…swoim przykładem pokazuję, że można robić to, co się kocha. Można odnaleźć swój własny kompromis i pomysł na życie.

3. Najbardziej czuję się kobietą, gdy…

…się ogarnę 😉 Gdy ułożę włosy, pomaluję usta na czerwono, założę coś ładnego – taki banał, a działa.

4. Nie jestem gorsza od żadnego mężczyzny, bo…

…mam jaja, by walczyć o swoje szczęście, karierę i marzenia. Poza tym znam się na elektronice lepiej niż niejeden z nich, a że nie do końca ogarniam, o co chodzi z tym spalonym, to już nieistotne 😉

5. Nie umiem żyć bez…

…rodziny i przyjaciół. Jestem introwertykiem, lubię samotność, ale bez rodziny to tak smutno jest.

6. Za 10 lat…

…zamierzam być szczęśliwą kobietą przed czterdziestką. Zauważyłam już, że życie zaskakuje, więc nie mam pewności, co będę wtedy robić, ile będę mieć dzieci, ale na pewno będzie fajnie.

7. Miłość…

…to najpiękniejsze, co przytrafia się w życiu – kochać i być kochanym.

8. Polska…

…to moje miejsce. Nie wyobrażam sobie żyć na obczyźnie. Podróże – jak najbardziej. Emigracja – nigdy w życiu.

9. Nie ma dla mnie znaczenia, czy…

…moje pomysły zyskują aprobatę otoczenia – i tak robię swoje.

10. Jestem szczęśliwa, gdy…

…udaje mi się osiągnąć harmonię między pracą, rodziną, obowiązkami domowymi i czasem dla siebie – to takie krótkie momenty, które czasem się zdarzają.

Ewa Brzozowska o sobie : „Żona, mama, pani domu, freelancer, Surface Pattern Designer i ilustratorka. Wyciskacz doby i ogarniacz chaosu. Staram się żyć z pasją, a kreatywność to moje drugie imię.
Przez 10 lat spełniałam się jako grafik komputerowy – freelancer. Jako kobieta kreatywna lubię zmiany, więc po dekadzie projektowania identyfikacji wizualnych, stron internetowych i materiałów reklamowych postanowiłam spróbować czegoś nowego – projektowania wzorów. Kilka kroków i odważnych decyzji później mogę dumnie nazywać się już Surface Pattern Designerem.
Prywatnie jestem szczęśliwą żoną i mamą uzależnioną od kawy i kreatywnego życia. Prowadzę również bloga Freelance Mama, na którym dzielę się swoimi spostrzeżeniami z łączenia moich dwóch światów – freelancingu i macierzyństwa. To właśnie rodzina jest moją największą siłą, inspiracją i motywacją”.

fot. Ewa Brzozowska

W poprzednim odcinku cyklu przepytywałam pisarkę Sylwię Chutnik: klik.